kā salabot ūdenskrānu

Ūdenskrānu noplūde vai pilēšana var būt nopietna problēma ikdienas dzīvē. Lai arī pilošā skaņa ir  kaitinoša, vairumā gadījumu māju īpašnieki par to uztraucas vismazāk. Ūdenskrāna noplūdes dēļ katru dienu var tikt iztērēti vairāki litri ūdens. Jums jāsaprot, ka rēķini par ūdeni palielinās, un tas, par ko jūs maksājat, vienkārši izplūst un nav bijis noderīgs, iespējams, pat radījis bojājumus. Remonts var parsīt nelielus izdevumiem, taču jūs ietaupīsiet uz ikdienas ūdens rēķinu. Ja jums ir meistaru prasmes, varat to salabot pats, pretējā gadījumā nekavējoties sazinieties ar profesionālu santehniķi.

Izdari to pats!

Pilošie ūdenskrāni ir visizplatītākais un gandrīz vai parastākais mājsaimniecības santehnikas jautājums. Tas var izklausīties kā sīkums, bet tas ir steidzams uzdevums, jo tā ignorēšana var radīt milzīgus ūdens zudumus. Par laimi, remonts ir diezgan vienkāršs, ja jums ir piemēroti instrumenti. Ja jūs jau zināt, kā darbojas santehnikas sistēma, tas ir lieliski; pretējā gadījumā, varat apskatīt YouTube vai Google sniegtos norādījumus.

Rīki, kas jums būs nepieciešami, lai novērstu pilošu ūdenskrānu:

  1. Regulējama uzgriežņu atslēga
  2. Krustveida skrūvgriezis
  3. Ūdenskrāns
  4. Paplāksnes un gumijas O gredzeni
  5. Smērviela

Galvenokārt ir divu veidu krāni: tradicionālie krāni un Monobloc sviras krāni. Tradicionālajos ūdenskrānos pilēšana notiek no bojātas paplāksnes, bet Monobloc krānā noplūde rodas no bojātas keramikas kārtridža. Jebkurā gadījumā nomaiņa ir labākais risinājums. Bet atcerieties, ka, jo krāns ir ekskluzīvāks, jo dārgāka un neskaidrāka būs rezerves kasetne.

Pakāpeniski labojumi:

  1. Lai izvairītos no turpmākiem negadījumiem, vispirms pārtrauciet ūdens padevi, kas nāk no maģistrālās līnijas.
  2. Ar skrūvgrieža palīdzību noņemiet dekoratīvās detaļas no kloķiem, ja tādi ir.
  3. Izmantojiet kādu smērvielu, atskrūvējiet un noņemiet jaucējkrāna rokturi no kāta.
  4. Izmantojiet uzgriežņu atslēgu, lai atskrūvētu blīvējumu un noņemtu kātu. Tagad, atkarībā no jaucējkrāna veida, daži kāti izlec, un daži ir jāizrauj no vārsta.
  5. Pārbaudiet, vai nav bojājumu. Ja atrodat bojājumus, nomainiet detaļu, pretējā gadījumā pārbaudiet blīvgredzenu un paplāksni. Atskrūvēta vai sabojāta paplāksne un O-gredzeni var izraisīt noplūdi, tāpēc aizstājiet tos ar jauniem. Pārliecinieties, vai tie ir precīzi piemēroti.
  6. No jauna salieciet visas detaļas. Tagad uzmanīgi pagrieziet rokturi, lai pārbaudītu, vai tas darbojas pareizi.

Keramikas disku krāni

Šie krāni ir diezgan atšķirīgi no parastajiem, kuriem ir vārpstas un paplāksnes. Keramikas krāniem korpusā ir kārtridžs, kurā atrodas divi keramikas diski. Salauzts keramikas disks var izraisīt noplūdi, un jums ir jāmaina visa kasetne. Nogādājiet esošo kasetni veikalā un iegādājieties jaunu tāda paša izmēra un formas kasetni. Šie krāni var pilēt arī tad, ja blīve kārtridža pamatnē ir nolietojusies.

Labošanas process:

  1. Nogrieziet ūdens padevi, uzmanīgi atskrūvējiet rokturus un noņemiet dekoratīvās detaļas.
  2. Skrūve bieži tiek paslēpta aiz nelielas skrūves (kuru var viegli noņemt ar skrūvgriezi) zem karstā vai aukstā indikatora.
  3. Ar regulējama uzgriežņu atslēgas palīdzību noņemiet apvalku un keramikas disku. Pārbaudiet, vai nav bojājumu, ja nepieciešams, nomainiet.
  4. Izņemiet kārtridžus; paturiet prātā, kuri no tiem ir paredzēti karstam un aukstam ūdenim. Pārbaudiet, vai nav bojājumu.
  5. Nogrieziet vai pagrieziet paplāksni. Uzmanieties no bojājumiem un, ja nepieciešams, nomainiet.
  6. Nomainiet gumijas blīvējumu, ja tas ir nolietojies.
  7. Pārliecinieties, ka visas rezerves daļas ir pareizos izmēros un pareizi uzstādītas.
  8. Salieciet visu pareizajā kārtībā.
  9. Atgrieziet ūdens padevi, viegli pagriežot pogu.
  10. Ja problēma joprojām pastāv, sazinieties ar profesionālu santehniķi, lai saņemtu palīdzību.

Virtuves krāna un dušas galviņas pilēšana

Bojāti O veida gredzeni parasti ir virtuves krāna noplūdes cēlonis. Tieši uz vārsta korpusa ir dažas blīves, paplāksnes un O-gredzeni. Ja maināt veco paplāksni un krāns joprojām noplūst, pārbaudiet O veida gredzenus. Regulāri izmantojot krānu, jums ir jāaizsargā paplāksnes. Pārmērīga krānu pievilkšana ikdienas lietošanā ir liela kļūda. Jums jāpatur prātā, ka krāns, kas sastāv no vārsta un paplāksnes, dažas sekundes pat pēc tā izslēgšanas var pilēt. Pilināšana galu galā tiks pārtraukta dažu sekunžu vai minūtes laikā. Neveiciet pievilkšanu. Tas sabojās O veida gredzenu, kā arī paplāksnes, un izraisīs noplūdi.

Pārbaudiet arī dušas galviņu, jo tā ir vēl viena daļa, kur varētu rasties tā pati pilēšanas problēma. Var būt noplūdes tieši dušas galviņas un roktura savienojuma vietā, vai arī tas var notikt starp dušas galvu, korpusu un šarnīra lodīti.

Noslēpums

Ir pēdējais laiks zināt galveno noslēpumu, lai glābtu sevi no atkārtotas ūdenskrānu pilēšanas jūsu mājā. Tirgū ir pieejami krānu veidi, daudzi no tiem var nebūt tik izturīgi, kā izskatās. Dažiem no tiem varētu būt ļoti gluds un elegants dizains, taču ilgtermiņā jums varētu nākties vilties. Ja tiek izvēlēts jauns krāns, cenai nav nozīmes- kvalitāte ir galvenais. Jūs varat meklēt atzītu zīmolu, lai tas būtu drošs. Pretējā gadījumā izvēlieties misiņa ūdenskrānus, kas pārklāti ar hromu. Tāpat atcerieties, ka, lai krāni kalpotu labāk un ilgāk, pareizs ūdens spiediena daudzums ir svarīgs.

Noslēguma vārdi

Vai neesat pietiekami pārliecināts, lai pats rīkotos ar šo labošanas darbu? Zvaniet speciālistam, lai saņemtu ekspertu palīdzību, jo profesionāls santehniķis ir labākā persona, kas jums palīdzēs un novērsīs jebkuru ar santehniku saistīto negadījumu. Tikmēr jūs varat savākt ūdeni spaiņos un izmantot to citos mājsaimniecības darbos, piemēram, laistīt augus, mazgāt traukus utt.

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *