kā nomainīt riepu

Zināt, kā nomainīt riepu, ir nepieciešama prasme jebkuram autovadītājam. Ja,lai glābtu jūs ārkārtas situācijā uz ceļa, paļaujaties uz mobilo tālruni, vienmēr pastāv iespēja, ka jūs aizmirsīsiet to uzlādēt, atradīsieties ārpus zonas vai atstāsiet to mājās. Negadījumi ar riepām var notikt jebkur, un mobilais tālrunis neaizstāj zināšanas par to, kā ar šādām situācijām tikt galā.

Par laimi, nomainīt riepu nemaz nav tik grūti! Tikai ievērojiet šīs vadlīnijas, lai būtu gatavi situācijām, kad riepa ir caura.

Lietas, kas nepieciešamas

Šīm precēm vienmēr vajadzētu būt jūsu transportlīdzeklī :

 1. Domkrats
 2. Uzgriežņu atslēga
 3. Pilnībā piepūsta rezerves riepa
 4. Transportlīdzekļa rokasgrāmata

 Ja jums nav kāda no šīm lietām, jums tās nekavējoties jāiegādājas. Un pārliecinieties, ka jūs regulāri piepūšat rezerves riepu. Katru reizi, pārbaudot citas riepas, jums jāpārbauda arī rezerves riepas gaisa spiediens. Atcerieties pārbaudīt spiedienu katru mēnesi un pirms gariem braucieniem vai pārvadājot papildu kravu

Šeit ir daži priekšmeti, kas jums jānovieto bagāžniekā, ja jums ir jānomaina riepa:

 1. Lukturis ar baterijām
 2. Lietus mētelis
 3. Mazs koka gabaliņš no 2 “x6”, lai nostiprinātu domkratu
 4. Cimdi
 5. Riteņu ķīļi

 Kā Nomainīt riepas

1. Atrodiet drošu vietu

Tiklīdz jūs saprotat, ka jums ir caura vai tukša riepa, nebremzējiet pēkšņi un negriezieties. Lēnām samaziniet ātrumu un apkārtnē meklējiet līdzenu, taisnu ceļa posmu ar vietu, kur apstāties. Tukša autostāvvieta būtu ideāla vieta. Līdzens ceļs ir laba, jo tas neļaus jūsu transportlīdzeklim ripot. Taisni ceļa posmi ir labāki nekā līkumi, jo pretimbraucošie autiomobiļi jūs ātrāk pamanīs. Nemēģiniet mainīt riepu uz šaura ceļa, lielas satiksmes tuvumā. Turpiniet kustēties (lēnām), līdz atrodat drošāku vietu.

2. Ieslēdziet avārijas lukturus

Jūsu avārijas lukturi vai “mirgojošie indikatori” palīdzēs citiem autovadītājiem jūs redzēt ceļa malā. Lai izvairītos no nelaimes gadījuma, ieslēdziet tos, tiklīdz saprotat, ka jums būs jāapstājas.

3. Izmantojiet rokasbremzi

Kad esat apstājies un gatavojaties nomainīt riepu, vienmēr noraujiet rokas bremzi,. Tas ļaus samazināt jūsu transportlīdzekļa apgāšanās iespēju.

4. Izmantojiet riteņu ķīļus

Riteņu ķīļus jānovieto riepu priekšā vai aizmugurē, lai vēl vairāk nodrošinātu, ka transportlīdzeklis nekustēsies, kamēr salabojat riepu. Ja maināt aizmugures riepu, novietojiet tās priekšā priekšējām riepām. Ja maināmā riepa ir priekšā, ielieciet riteņu ķīļus aiz aizmugurējām riepām. Ķieģeļi vai lieli akmeņi darbosies tikpat labi kā “īsti” riteņu ķīļi. Tikai pārliecinieties, ka tie ir pietiekami lieli, lai apturētu automašīnas ripošanu.

5. Noņemiet riteņa disku

Ja jūsu automašīnas riteņiem ir dekoratīvie diski, kas pārklāj uzgriežņus vai skrūves, noņemiet to.  Lai noņemtu disku, izmantojiet uzgriežņu atslēgas plakano galu. Tas darbosies lielākajā daļā transportlīdzekļu, taču dažiem būs nepieciešams cits rīks. Lai uzzinātu pareizas diska noņemšanas procedūras, skatiet īpašnieka rokasgrāmatu.

6. Atbloķējiet uzgriežņus vai skrūves

Izmantojot uzgriežņu atslēgu, pagrieziet uzgriežņus vai skrūves pretēji pulksteņrādītāja virzienam, līdz jūs sabojājatu to pretestību. Jums, iespējams, būs jālieto spēks. Ja nepieciešams, izmantojiet visu ķermeņa svaru. Atskrūvējiet uzgriežņus apmēram ¼ līdz ½ apgriezienam, bet vēl nenoņemiet tos. To darīsiet, kad būs pienācis laiks noņemt riepu / riteni no automašīnas.

7. Novietojiet domkratu zem transportlīdzekļa

Pareizā domkrata vieta parasti atrodas zem automašīnas rāmja, tieši līdzās riepai, kas ir jānomaina. Daudzu transportlīdzekļu rāmju apakšā ir plastmasa ar skaidri redzamu metālu, kas domāts domkratam. Lai droši paceltu un izvairītos no transportlīdzekļa bojājumiem, ievērojiet automašīnas rokasgrāmatā sniegtos norādījumus par domkratu novietošanu.

8. Stabilizējiet domkratu

Lai domkrats izturētu automašīnas svaru un nezaudētu līdzsvaru, pirms mēģināt pacelt savu automašīnu, zem tā novietojiet nelielu 2×6 ”koka griezumu. Šī taktika ir īpaši noderīga uz asfalta. Ja domkrats ir pareizi novietots, paceliet transportlīdzekli, līdz caurā riepa atrodas apmēram 30 cm virs zemes. Nelieciet nevienu ķermeņa daļu zem transportlīdzekļa laikā, kad ceļat automašīnu ar domkratu vai pēc automašīnas pacelšanas ar domkratu.

9. Izņemiet skrūves vai noņemiet uzgriežņus

Tagad ir pienācis laiks pilnībā noņemt uzgriežņus vai izņemt skrūves. Tā kā jūs jau daļēji esat tos atskrūvējis, jums vajadzētu būt iespējai tos galvenokārt atskrūvēt ar roku.

10. Noņemiet cauro riepu

Satverot riepu pie protektoriem, uzmanīgi velciet to pret sevi, līdz tā ir pilnīgi noņemta. Novietojiet to uz sāniem.

11. Lieciet rezerves riteni

Tagad novietojiet rezerves riteni uz ass. Viegli spiediet, līdz tas ir stabils, lai varētu pieskrūvēt uzgriežņus vai skrūves, bet tikai nedaudz.

12. Cieši pievelciet skrūves vai uzgriežņus

Ar uzgriežņu atslēgas palīdzību pieskrūvējiet uzgriežņus vai skrūves un cieši pievelciet tās ar roku. Kad tās visas ir pieskrūvētas, pārbaudiet katru no jauna, pēc iespējas vairāk pievelkot pulksteņa rādītāja virzienā.

13. Ar domkrata palīdzību nolaidiet automašīnu lejā

Izmantojiet domkratu, lai nolaistu transportlīdzekli lejā tā, lai rezerves riepa balstītos uz zemes, bet transportlīdzekļa pilna masa pilnībā nebūtu uz riepas. Ar uzgriežņu atslēgas palīdzību pieskrūvējiet skrūves vai uzgriežņus līdz galam.

14. Uzlieciet disku

Ja disks, kuru noņēmāt no caurās riepas, derēs jūsu rezerves riepai, uzlieciet to  tāpat, kā sākotnēji noņēmāt. Ja tas nav piemērots, novietojot to kopā ar cauro riepu.

15. Visus piederumus un rīkus novietojiet automašīnā

Pirms aizbraukšanas neaizmirstiet ievietot automašīnā domkratu, uzgriežņu atslēgu, riteņu ķīļi, cauro riepu un, iespējams, disku.

16. Pārbaudiet spiedienu rezerves riepā

Jums jāpārbauda rezerves riepas spiediens, lai pārliecinātos, ka tā ir droša. T-veida pagaidu rezerves daļām, ko sauc arī par “mini-rezerves daļām”, nepieciešama 60 psi (420 kPa). Ja riepā ir nepieciešams spiediens, nekavējoties (lēnām) brauciet uz degvielas uzpildes staciju.

17. Dodieties uz servisu

Pagaidu rezerves riepas netiek izgatavotas, lai ar tām varētu nobraukt lielus attālumus vai braukt ar lielu ātrumu, tāpēc brauciet piesardzīgi, līdz varēsiet apmeklēt auto servisu. Profesionālim jāspēj noteikt, vai jūsu riepai ir nepieciešams remonts, vai ir pienācis laiks to nomainīt.

Cik ilgu laiku prasa nomainīt cauru riepu?

Neatkarīgi no riepas, iepriekšminētās procedūras veikšana riepas nomaiņai neaizņem aptuveni 15 līdz 30 minūtes. Tikai pārliecinieties, ka jūs neaizmirstat nevienu no augstāk minētajām darbībām.

Daži padomi riepu maiņai

Zināt, kā salabot cauru riepu, ir lieliski, taču regulāra riepu apkope ir vēl svarīgāka. Papildus regulārai šīs rokasgrāmatas pārskatīšanai atcerieties arī šādas darbības:

 1. Saglabājiet riepas pareizi piepūstas, ar noteikto spiedienu tajās
 2. Lietojiet, mainiet riepas pamatojoties uz ražotāja norādījumiem
 3. Vērojiet protektora nodilumu

Visi šie piesardzības pasākumi pagarinās jūsu riepu kalpošanas laiku un samazinās iespējamību, ka automašīnai būs cauras riepas. Lai arī to nav iespējams pilnībā novērst, pareiza kopšana var uzlabot veiktspēju un nodrošināt, ka riepas kalpo pēc iespējas ilgāk.

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *