sērfošana

Ikviens noteikti ir redzējis peldkostīmu reklāmas ar sērfotājiem, kā arī elpu aizraujošus video YouTube, un noteikti esat aizdomājies- kā gan es varētu sākt to darīt? Nekad nav par vēlu – katru gadu tūkstošiem dažāda vecumu cilvēku izvēlas sākt nodarboties ar sērfošanu. Sērfot var ikviens, un ikvienam vajadzētu – taču tas var būt izaicinājums. Šis ceļvedis var palīdzēt samazināt satraukumu un parādīs, kā tiekties pēc sapņiem kļūt par īstu sērfotāju.

  • Esi reālistisks

Pirms došanās ūdenī ir dažas lietas, kas jāsaprot, ja kādreiz vēlaties gūt panākumus kā sērfotājs. Pirmkārt, ir jābūt reālistiskam attiecībā uz to, ko jūs varat sasniegt. Sērfot ir grūti, pat ļoti grūti. Tūkstošiem cilvēku katru vasaru izvēlas sākt nodarboties ar šo sportu, un tūkstošiem cilvēku katru rudeni atsakās no tā ar vilšanos. Ja izvēlēsieties sērfot, jūs tiksiet pazemoti un jūs tiksiet izaicināti – bet, ja jūs spējat to izturēt un pieturēties pie tā ,pieņeot, ka progress virzās lēnām, jūs tiksiet atlīdzināts tūkstošiem reižu. Tas nav paredzēts visiem, bet, ja jūs izvēlaties sērfot, jūs sapratīsiet, ka tas var būt kas vairāk par sportu.

  • Atrodiet vietu, kur varēsiet sērfot

Jums būs jāatrodas piekrastē, lai atrastu pienācīgus viļņus. Konkrētāk, jūs vēlēsieties atrast maigāku, paklausīgāku ūdeni, kurā mācīties. Lai gan ir noteikti cilvēki, kuri ir sākuši sērfot virs asiem viļņiem, jūs, iespējams, būsit mazāk neapmierināts, ja varēsiet sākt sērfot pludmalē, kur pat vissliktākie kritieni nebūs tik sāpīgi, jo izskalos jūs smilšainā krastā, nevis metīs jūs pret asiem iežiem vai akmeņiem. Jāņem vērā arī pūlis pludmalē, kuru plānojat apmeklēt bieži – daudz cilvēku varētu traucēt, kā arī pašā sākumā paši varētu justies neveikli.

Lielu viļņu netrūkst, un tie, kas patiešām var parādīt sērfošanas būtību, nebūs laipni pret iesācējiem. Tā gan ir taisnība – jums nav nepieciešami lieli viļņi, lai iemācītos sērfot, jūs ar to tiksiet galā savlaicīgi. Ja jūs personīgi nezināt nevienu vietējo iedzīvotāju, kurš zina labākās sērfošanas vietas, dodieties uz sērfošanas veikalu un vaicājiet tā darbiniekiem, kur doties tālāk – viņi ar prieku nosūtīs jūs uz maigāku pludmali. 

Jāatceras, ka sērfošana lielākoties notiek okeānos, kur viļņi ir patiešām lieli, tādēļ sērfošanas pieredzi, iespējams, jāzimēģina ceļojumā, kopā ar kādu instruktoru vai treneri.

  • Aprīkojums

Kad esat izvēlējies pludmali, jums būs nepieciešams aprīkojums.

Labākā izvēle būs noma uz dažām dienām, kamēr jūssapratīsiet, vai vēlaties turpināt nodarboties ar šo sportu, un lielākā daļa sērfošanas skolu jums nodrošinās dēļus jūsu pirmajā dienā. Kad esat izlēmis to turpināt,  vēlēsieties izvēlēties iesācēju dēli.

Nekādā gadījumā nepērciet dēli, kas ir mazāks par 7 ”. Es ieteiktu izvēlēties vēl lielāku un iegūt 8 ”dēli, vēlams ar mīkstu augšdaļu. Priekšrocības šeit ir divējādas.

  1. Lielāks dēlis vieglāk uztvers viļņus, kam vajadzētu palīdzēt kompensēt airēšanas prasmes.
  2. Tas arī palīdzēs ar jūsu svara sadalījumu.

Protams, ir profesionāļi, kas brauc ar 6 collu, ļoti plāniem dēļiem, airē ar olimpisko peldētāju izturību un manipulē ar savu svaru ar viena pirksta kustību. Jūs negrasāties lekt sportā ar kādu no šīm spējām. Ja jūs melojat sev un nopērkat 5’9 ”, jums tas šķitīs neticami grūti, un jūs, iespējams, drīz pārdosiet šo dēli.

Par laimi, ir milzīgs šo iesācēju dēļu tirgusun tie ir tiešām plaši pieejami, un, kā jau minēts iepriekš, plaukstošs otrreizējais tirgus, kur jūs varat iegādāties lietotu iesācēju dēli par aptuveni 50 eur. Ņemot vērā, ka tas ir jums nepieciešamais vienīgais aprīkojums (ja vien ūdens nav auksts, šajā gadījumā jūs vēlaties tērpu), tas ir ieguldījuma vērts.

Iesākšana

Tātad jūs esat izvēlējies savu pludmali un esat nopircis dēli, laiks iekāpt ūdenī, vai ne? Nepareizi.

  • Noskaidrojiet, kura pēda būs galvenā sērfošanai

Līdzīgi kā tas ir ar labo vai kreiso roku, kad sērfojat jums būs 1 pēda, kas būs galvenā un tā atradīsies priekšā – jums jānoskaidro vai tā būs labā, vai kreisā. Labs pārbaudījums tam ir, lai draugs jūs pārsteigtu no aizmugures un redzētu, ar kuru pēdu jūs stabilizējiet sevi. Varat izvēlēties arī to kāju, ar kuru dabiskāk sanāk kāpt pa kāpnēm.

  • Apmeklē sērfošanas nodarbību

Pirmie soļi, lai iemācītos sērfot, var būt diezgan tehniski, un tos ir grūti apgūt vienatnē. Tas vienmēr ir ieteicams sērfotājiem jau pašā savas sērfošanas karjeras sākumā. Saņemiet profesionālu palīdzību, lai sāktu justies ērti, ņemot vērā nedabiskās kustības, kas nepieciešamas sērfošanai. Jums nav jāturpina mācības ilgu laiku taču stabilu pamatu ir vieglāk izveidot ar nelielu palīdzību. Ja tā nav opcija, varat skatīties YouTube videoklipus un tur ievietotas apmācības, kā arī lasīt dažādus rakstus, taču jūs to ātrāk sasniegsiet, nedaudz izmantojot profesionāļu palīdzību.

  • Praktizē niršanu un uzniršanu

Neatkarīgi no jūsu lēmuma doties uz nodarbību vai nē, jūs vispirms vēlēsieties uzzināt, kā uznirt. Šī ir viskritiskākā kustība, ko sērfotājs veic, kad lec no airēšanas stāvokļa uz stāvošu stāvokli. Ir tūkstošiem YouTube videoklipu, kas to parādīs, bet jāsaka, ka tas patiešām ir svarīgi un ir jāiemācās. Ātra un līdzsvarota  izniršana ir spēcīgas, stilīgas sērfošanas pazīme un pamats. Brīdinājums: nekad neliecieties ceļos, pat ja tas liekas vieglāk. Ja jūs jau tagad varēsiet izvairīties no šī ieraduma veidošanās, jūs būsiet apsteidzis 90 procentus no jaunajiem sērfotājiem.

  • Saslapināties.

Kad jutīsities ērti uznirstot, jūs vēlēsieties nokļūt ūdenī. Labākie un pieredzējušākie sērfotāji dosies noķert nesalaužamus viļņus, bet dažās pirmajās reizēs jums vajadzētu mēģināt noķert viļņus, kas jau ir izlauzti un kuros ir daudz vieglāk iekļūt . Atrodiet vietu, kur virzās šķeltie viļņi (balsināšana), pavērsieties pret pludmali un sāciet airēt. Turieties, kamēr vilnis sit jums pretī, un, kad jutīsities stabils, uznirstiet. Pirmajās reizēs jūs noteikti kritīsiet, taču galu galā jums dažas sekundes izdevosies noturēt līdzsvaru. Turieties pie tā, izbaudot mazos lēcieniņus, kas veidojas pēc nepareizi novietotas pēdas (tie nekad nepazūd), un strādājiet, līdz izdodas noturēt dēli zem kājām. Daudziem sērfotājiem šis ir brīdis, kad jūtaties uzvarējis –  jūs tik tikko stāvat, dodaties taisni uz pludmali- bet jūs sērfojat, un tā ir tiešām laba sajūta.

  • Kļūst tikai labāk

Tagad stāvēšana uz dēļa, iespējams, nav tas, kas jums bija prātā, kad jūs plānojāt sākt sērfot. Pirmais solis, lai kļūtu labāksir virzīties uz nesalaužamiem viļņiem. Jums būs un jāsāk attīstīt kritiska acs, kas var uztvert īstos viļņus no tādiem, kurus nav vērts mēģināt pievarēt. Kad horizontā pamanāt daudzsološuvilni, pagrieziet dēli pret pludmali un sāciet airēt. Galu galā viļņi sāks virzīt jūs. Ātri celieties kājās un nedaudz mainiet svaru virzienā, kurā vēlaties pārvietoties. Tagad jūs sērfojat! Vienkāršas svara izmaiņas un nelielas manipulācijas ar kājām, rumpi un rokām var krasi mainīt braucienu. Laika gaitā jūssapratīsiet, ka sava svara pārnešana uz priekšu novirzīs jūs taisnā līnijā, savukārt atkāpšanās palēnina, bet dodot jums lielāku kontroli. Būs vajadzīgas tūkstošiem stundu, lai kļūtu par patiesi prasmīgu sērfotāju, un vēl ilgāks laiks, lai sevi pilnveidotu, bet pēc tam, kad būsiet nobraucis pa pirmo vilni, jūs to vēlēsieties atkārtot vēl un vēl.

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *